Úvod > Pro učitelky > Sluníčka

Čarodějnický rej v mateřské škole

V pátek 30.4.2021 proběhne v dopoledních hodinách rej čarodějnic.

Prosíme rodiče, aby dětem připravili jednoduchý kostým, ve kterém ráno přijdou do třídy. Ráno si budeme hrát na čarodějnice, míchat různé lektvary, učit se zaklínadla a podobně. Po svačině máme pro děti nachytaný program na zahradě školky v podobě různých zajímavých disciplín. Dopoledne bude zakončeno pořádným čarodějnickým obědem.

Náměty na činnosti

VSTÁVEJ SEMÍNKO HOLALA

V březnu nám začíná jarní období. Příroda se po zimě probouzí k životu, na vycházkách můžeme pozorovat první jarní květiny (sněženky, bledulky, prvosenky, sedmikrásky…), začínají také pomalu kvést a růst bylinky – vylézají malé kopřivy, rozkvétá podběl a mnoho dalšího. Zvířátka mají na jaře mláďata, což je pro děti obrovským lákadlem.

Náměty na jednoduché činnosti

• pozorování přírody – procházky do přírody, k lesu, k ohradě se zvířaty

Pozorujte s dětmi změny, které v přírodě nastávají, povídejte si s nimi o tom, co vidíte, zapojte dítě do objevování zajímavých věcí (různé květiny, kameny, keře, pučící stromy, hmyz, zvířata atp.)

• pokud máte možnost, můžete někde u ohrady sledovat, jestli už mají zvířátka mláďata
  • děti rády trhají květiny – můžete si založit herbář, do kterého budete společně s dítětem zakládat různé květiny a zapisovat názvy

Dopřejte dětem i sobě dostatek času stráveného ve volné přírodě, děti se v lesích a na loukách proběhnou, naleznou mnoho zajímavých aktivit – mohou házet na cíl, vymýšlet překážkové dráhy, stavět domečky z přírodnin, hledat stejné tvary, řadit přírodniny podle velikosti, počítat, poslouchat zvuky lesa, zvuky potoků, rozlišovat různé barvy a mnoho dalšího. (děti budou spokojené, vyběhané a odměnou pro vás bude jejich klidný spánek J)

• zaset nějaké semínko (dýně, hrášek, rajče, paprika atp. podle toho co máte doma) – společně zalévejte a pozorujte pučení a vzrůst

Jednoduché tématické říkanky

Zimo, zimo

Zimo, zimo už jdi pryč, jaro už si chystá klíč.

Otevírá jarní bránu, jmenuje se petrklíč.

slunce volá sněženku.jpg

Písničky pro radost

Odkazy:

Písnička o ročních období s pohybovým doprovodem

Písnička Jaro, léto, podzim, zima - karaoke

Odkaz na další veselé písničky

Omalovánky s jarní tématikou

• čerpat můžete na pinterestu, google obrázky, předškoláci cz. atp.

bc5a91912e661734ca5afecc5a6271c2.jpgcc8cca80005cd8695a331c2a27304e95.jpgdc308a38b0818195d40d298afcf118b8.jpg

VELIKONOCE

Povídejte si s dětmi o velikonocích. Zapojte je do přípravy na velikonoce – pečení beránka, mazance, malování vajíček, pletení pomlázky, vázání mašlí.

Zkuste si s dětmi zazpívat nějakou velikonoční koledu:

Děti si mohou zkusit grafomotorický list - pozor na správný úchop tužky

hody hody doprovody.jpg                                                   grafomot - kraslice.jpg

Doufáme, že vás a vaše děti naše náměty potěší. Budeme rádi, za zpětnou vazbu. Dětem posíláme mnoho pozdravů, snad se brzy uvidíme osobně.

Sluníčka