Úvod > O školce

děti o školce.jpg

O ŠKOLCE

Naše škola je nejstarší mateřskou školou v Náchodě. Základní kámen ke stavbě byl položen v roce 1939 panem Josefem Bartoněm, od roku 1940 začala výuka dětí. Původně zde byly i jesle, které byly zrušeny. V roce 2014 prošla mateřská škola částečnou rekonstrukcí. Došlo k výměně oken a zateplení budovy. Zároveň došlo k rekonstrukci zahrady, která je řešena na principu lesního hřiště.

videoprohlídka MŠ.jpg

Videoprohlídka mateřské školy

V současné době jsou zde 3 třídy: v přízemí 1. třída („Sluníčka“) ve které je nejnižší počet dětí a je určená nejmladším dětem a 2. třída („Hvězdičky“) určená dětem zpravidla ve věku 4 – 5 let. V prvním patře se nachází 3. třída („Měsíčci“), která je určena pro výuku předškolních dětí. Kapacita školy je 70 dětí, pro které se připravuje jídlo ve vlastní školní kuchyni.

Mateřská škola je umístěna blízko centra města a zároveň v blízkosti zámku a přilehlého lesa, což využíváme k vycházkám. Pro pobyt venku využíváme i rozlehlou zahradu, která se skládá ze tří částí – z malé zahrádky pro nejmenší děti, velké zahrady pro starší děti a třetí část slouží pro pěstitelské aktivity a společenské události. Zahrada je vybavena různými herními prvky, které postupně doplňujeme a obměňujeme. Je řešena převážně v přírodním stylu a nabízí dětem mnoho podnětů ke spontánní hře, k objevování a k prozkoumávání různých skrýší a zákoutí. Součástí zahrady je ohniště, dvě pískoviště, skluzavky a prolézačky. Při nepříznivém počasí využíváme zastřešenou terasu, jejíž součástí je vyznačená dopravní cesta určená pro jízdu na koloběžkách a tříkolkách, výtvarný a relaxační koutek, kuchyňka a dílnička.