Úvod > Pro učitelky > Měsíčci

Bez názvu (Plakát (na šířku)).png

výlet.png

FOCENÍ

v úterý 17.5. nás v dopoledních hodinách čeká společné focení po třídách, podle počasí buď venku na zahradě nebo ve vnitřních prostorách.

Milí rodiče ve čtvrtek 19.5. nás čeká PROJEKTOVÝ DEN, který se uskuteční v Ratibořicích.

Co nás čeká: Výlet do Babiččina údolí v Ratibořicích s průvodcem v dobovém kostýmu, kde děti plní během cesty úkoly zaměřené na pohádky Boženy Němcové. Za   splněné úkoly dostává skupina části mapy, kterou na závěr složí a mohou tak najít sladký poklad.

Naučná trasa s kostýmovaným místním průvodcem v dobovém selském kroji vede od ratibořického zámku přes park, kaštanovou alejí k sousoší Babičky s dětmi, dále k   Rudrovu mlýnu, přes Staré Bělidlo, k Viktorčinu splavu a zpět.

Celý projekt je financován ze Šablon III.

Odjezd od školky bude v 8 hodin, proto prosíme, aby děti dorazily do školky nejpozději do 7:45 hod.

Co sebou: batůžek, uzavíratelnou lahvičku s pitím, 1 sušenku. (Ve školce děti dostanou do batůžků svačinku a jablíčka)

Předpokládaný návrat: kolem 12 hodiny, proto bude posunutý oběd. Vyzvedávání dětí po obědě bude také posunuto až na 13 hodinu. Děkujeme.

Besídka u příležitosti Dne matek

MILÉ MAMINKY, VÁŽENÍ RODIČE

Srdečně Vás zveme na Besídku u příležitosti Dne matek, která se bude konat v jednotlivých třídách

ve čtvrtek 5.května od 15:00 hodin.

V úvodu besídky si trochu pohrajeme, zazpíváme a zatančíme a po krátkém vystoupení pro Vás a Vaše děti bude připraveno tvoření, při kterém si budete moci něco vyrobit.

Těšíme se na Vás

Čarodějnický rej v mateřské škole

V pátek 29.4.2022 proběhne v dopoledních hodinách rej čarodějnic.

Prosíme rodiče, aby dětem připravili jednoduchý kostým, ve kterém ráno přijdou do třídy. Ráno si budeme hrát na čarodějnice, míchat různé lektvary, učit se zaklínadla a podobně. Po svačině máme pro děti nachystaný program na zahradě školky v podobě různých zajímavých disciplín. Dopoledne bude zakončeno pořádným čarodějnickým obědem.

carodejnice.jpg

Z důvodů nemoci učitelek, se tento týden nekonal kroužek Aj.

Děkujeme za pochopení.

Velikonoční týden

images.jfif

Vážení rodiče, v týdnu od 11.4. do 14. 4. 2022 nás čeká v naší třídě oslava Velikonoc. Proto bychom Vás chtěli poprosit o spolupráci. Kdo můžete, dejte prosím dětem 2-3 vyfouknutá vajíčka, která si s dětmi společně ozdobíme.

Ve středu 13.4.2022 proběhne ve třídě společné koledování. Děti si mohou tento den přinést pomlázku a drobnou koledu pro kluky/holky. (Ve třídě máme 13 holčiček a 13 chlapců).

Děkujeme za spolupráci

paní učitelky

Návštěva knihovny

Dne 1.4.2022 jdeme na návštěvu knihovny na Kramolnu. Prosíme o příchod dětí do MŠ do 8:00 hodin.

Prosíme, aby děti měly s sebou batůžek s pitím.

paní učitelky

FotkyFoto_detske-cteni-knihy-zatimco-sedi-na-stoh-knih-dalsi-kreslene-pro-vas-design_79882180.jpg