Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Aktuality > Otevření mateřské školy od 12.4.2021 bude s omezením!

Otevření mateřské školy od 12.4.2021 bude s omezením!Vážení rodiče,

Na základě rozhodnutí vlády české republiky dochází od 12.4.2021 k otevření mateřské školy s omezením. Mateřskou školu tak od pondělí mohou navštěvovat pouze děti, které plní povinnou školní docházku. V našem případě se jedná o 24dětí ze třídy Měsíčků. Děti budou rozděleny do dvou tříd. Na děti se vztahuje povinnost testování, které bude probíhat za pomocí antigenních testů 2x týdně.

Do mateřské školy mohou také nastoupit mladší děti, jejichž rodiče pracují v integrovaném záchranném systému. Výčet profesí zde. Tito rodiče jsou povinni při nástupu do školky předložit potvrzení od zaměstnavatele.

 

Informace k testování dětí v mateřské škole

·       

  • osobní přítomnost dětí v mateřské škole je podmíněna účastí na testování vždy v pondělí a ve čtvrtek případně první den docházky do MŠ
  • dítě nesmí být do testování nuceno, pokud však testování nepodstoupí, nebude mu umožněna osobní přítomnost v MŠ, dítě bude omluveno
  • testovací sady poskytne mateřská škola
  • testování provede rodič, výsledek testu se zobrazí cca po 15ti minutách
  • testování se neprovádí u dětí, které v nedávné době prodělaly onemocnění COVID 19. Na tyto děti se vztahuje ochranná doba 90ti dnů od data prvního pozitivního RT - PCR testu. Je nutné doložit písemné nebo elektronické potvrzení o termínu pozitivního RT – PCR tesu od pediatra případně z laboratoře